W Suwałkach uczczono koniec wojny

10-1

W Suwałkach uczczono wczoraj (8 maja) 71-rocznicę zakończenia II Wojny Światowej w Europie. Z tej okazji pod pomnikiem „Żołnierzy Września 1939 roku”przy ul. Wojska Polskiego spotkali się między innymi przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarzystów, kombatantów oraz suwalskich szkół. Był Apel Poległych, a wszystkie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem.

Uroczystość rozpoczęła się sygnałem syren i odegraniem hymnu państwowego. Następnie przemówienie wygłosił Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk, który podkreślił, że była to najokrutniejsza z wojen w całej historii. Podkreślił też ogromne zaangażowanie Polaków w walkę.

– Nasi przodkowie  walczyli z wrogiem na lądzie, morzu i w powietrzu, w kraju i na wszystkich frontach II wojny światowej- mówił Prezydent Suwałk – Stworzyli też najliczniejszą konspiracyjną armię, której żołnierze wierzyli, że ich walka i poświęcenie przyniesie wolność naszej Ojczyźnie.

Czesław Renkiewicz w swoim przemówieniu podziękował również suwalskim kombatantom i ich rodzinom obecnym podczas uroczystości.